Assalom-u alaykum, Mehmon! Soat: 16:06
KirishRo'yxatdan o'tish
EChL. 2-saralash bosqichi o'yinlari bo'lib o'tdi (+natijalar)
  22 Iyul, 11:30  6

.

Evropa chempionlar ligasi ikkinchi saralash bosqichi doirasida dastlabki uchrashuvlar bo'lib o'tdi.

Qozog'istonning «Qayrat» klubi o'z maydonida «Tsrvena Zvezda»ni qabul qilib, 2:1 hisobida g'alaba qozondi.

PSV esa o'z uyida «Galatasaroy»ga hech qanday imkoniyat qoldirmadi — 5:1.

Javob bahslari bir haftadan keyin bo'lib o'tadi.

Evropa chempionlar ligasi, 2-saralash bosqichi, dastlabki o'yinlar.
Qayrat Qozog'iston – Tsrvena Zvezda Serbiya 2:1 (1:0, 1:1)
Gollar: 1:0 – 24 Kante, 1:1 – 56, avtogol Mikanovich, 2:1 – 79 Banyak.
Qayrat – Pokatilov, Polyakov, Mikanovich, Dugalich, Oganesyan, Alip, Kosovich (Vorogovskiy, 12), Suyumbaev (Buranchiev, 46; Aliikulov, 75), Vagner Lav, Kante, Shushenachev (Banyak, 68).
Tsrvena Zvezda – Boryan, Dragovich, Gayich, Rodich, Pankov, Katai (Bakayoko, 83), Sanogo, Krstichich, Ivanich (Kanga, 68), Ben-Nabuan (Falko, 90), Pavkov (Doni, 46).
 
Malmyo Shvetsiya – XIK Finlyandiya 2:1 (1:0, 1:1)
Gollar: 1:0 – 45 Cholak, 1:1 – 68 Riski, 2:1 – 75 Kristiansen.
Malmyo – Dalin, Larsson (Moysander, 77), Nilsen, Axmedxodjich, Beymo (Brursson, 90), Kristiansen, Innosent, Riks (Nalich, 1), Levitski (Rakip, 77), Cholak.
XIK – Tonnander, Murilo, Moren, O`Shonessi, Saksela, Tanaka, Jair (Braun, 59), Tenxo, Riski (Riski, 79), Lingman, Valenchich (Luis Enrike, 90).

Mura Sloveniya – Ludogorets Bolgariya 0:0 (0:0, 0:0)
Mura – Obradovich, Shturm, Gorents, Karnichnik, Kouter, Kous, Xorvat, Marushko, Klepach (Marosha, 90), Tsipot (Puchko, 81), Bobichanets (Mandich, 90).
Ludogorets – Kaxlina, Plastun, Ikoko, Nedyalkov, Verdon, Gonsalves, Aleks Santana (Tshibota, 81), Yankov (Vanderson, 63), Kauli, Despodov, Sotiriu (Manu, 70).

Slovan Bratislava Slovakiya – Yang Boyz Shveytsariya 0:0 (0:0, 0:0)
Slovan Bratislava – Xovan, Kashiya, Medvedev (Paushek, 30), Vernon, Bojikov, Kankava, de Kamps (Lixi, 90), Zmrgal (Strelets, 90), Chavrich (Drajich, 74), Vayss, Rafael Ratao (Xenti, 74).
Yang Boyz – fon Ballmos, Garsiya (Lefor, 84), Xefti (Maseras, 80), Tseziger, Kamara, Ebisher, Serro, Ngamale (Shpilmann, 84), Mambimbi (Fassnaxt, 55), Sebatsho, Elia.

Legiya Polsha – Flora Estoniya 2:1 (1:0, 1:1)
Gollar: 1:0 – 3 Kapustka, 1:1 – 53 Sappinen, 2:1 – 90 Rafael Lopesh.
Legiya – Boruts, Mladenovich, Veteska, Golovnya (Rafael Lopesh, 60), Yuranovich, Andre Martinsh, Lukinyas, Kapustka (Slish, 7), Endjeychik, Pekxart, Emreli (Jozue, 56).
Flora – Igonen, Lilander, Pyurg, Kuusk, Lukka (Kallaste, 74), Vasilev, Oyamaa, Soomets (Poom, 80), Miller, Sappinen (Reynkort, 80), Zenev.

PSV Niderlandiya – Galatasaroy Turkiya 5:1 (2:1, 3:0)
Gollar: 1:0 – 2 Zaxavi, 2:0 – 35 Zaxavi, 2:1 – 42 Qilinch, 3:1 – 51 Gettse, 4:1 – 84 Zaxavi, 5:1 – 88 Gettse.
PSV – Drommel, Maks, Boskali, Mvene, Ramalo, Sangare, Gettse, van Ginkel (Propper, 62), Madueke (Tomas, 76), Zaxavi (Rosario, 90), Vertessen (Gakpo, 62).
Galatasaroy – Muslera, Markao Teysheyra, Oztyurk (Akgyun, 61), Luyindama, Bayram, Aktyurkoglu (Falkao, 89), Turan (Feguli, 61), Sekidika, Qilinch (Tashdemir, 89), Babel (Muhammad, 61), Kara.
 
Olimpiakos Gretsiya – Neftchi Ozarboyjon 1:0 (1:0, 0:0)
Gol: 1:0 – 29 Kamara.
Olimpiakos – Tsolakis, Ryabchuk, Ruben Semedu, Markovich (Vrusay, 78), Andrutsos, Kamara, Buxalakis (Valbuena, 18), Randjelovich (Sisse, 46), Kunde (Surlis, 69), Masuras, Koka (Kamara, 79).
Neftchi – Mamedov, Mbodj, Chelik, Stankovich, Maxmudov (Bask, 89), Aleskerov (Abbasov, 45), Kane, Arramish, Bugrin (Buludov, 87), Mesa Koli (Najafov, 86), Laval.
Chetlatishlar: Kamara (43), Chelik (63).

Alashkert Armaniston – Sherif Moldova 0:1 (0:0, 0:1)
Gol: 0:1 – 84 Luvannor.
Alashkert – Yurchenko, Tiago Kameta, Kadio, James (Papikyan, 46), Bolevich, Davidyan (Tankov, 81), Voskanyan, Ovsepyan (Gome, 66), Xurtsidze (Bezkur, 46), Joze Embalo (Glishich, 77), Grigoryan.
Sherif – Atanasiadis, Djulen, Kristiano, Arboleda, Dulanto, Till, Kiabu, Addo, Traore (Yansane, 64), Luvannor (Bizyak, 90), Kastaneda (Banda, 88).

Linkoln Gibraltar – ChFR Ruminiya 1:2 (1:0, 0:2)
Gollar: 1:0 – 45 Marko Rosa, 1:1 – 52 Debelyux, 1:2 – 58 Debelyux.
Linkoln – Golduin, Uayzmen, Toskano, Chipolina, Britto (Okran, 69), Ronan (Kassiaro, 59), Yaxaya, Uoker (Torilla, 83), Marko Rosa, Bernardu Lopesh, Kike Gomes (Karralero, 69).
ChFR – Arlauskis, Latovlevich, Graovats, Sushich (Manya, 74), Buxenna, Siguryonsson (Fofana, 90), Dyak (Tairi, 81), Peun (Petrila, 81), Rodriges, Kostake (Kipchu, 46), Debelyux.

Ferentsvarosh Vengriya – Jalgiris Vilnyus Litva 2:0 (2:0, 0:0)
Gollar: 1:0 – 25 Uzuni, 2:0 – 39 Ngen.
Ferentsvarosh – Dibus, Blajich, Chivich (Vechei, 90), Uingo, Mmae, Zubkov (Mak, 69), Xaratin, Uzuni, Somalia, Ngen (Sakariassen, 69), Mmae (Boli, 76).
Jalgiris Vilnyus – Gertmonas, Tatomirovich, Bopesu, Lyubisavlevich, Vidmon, Mikolyunas, Gamakov (Kish, 59), Onazi (Kuklis, 84), Verbitskas, Tadich (Silvestr, 65), Kereme (Karamarko, 59).

Dinamo Zagreb Xorvatiya – Omoniya Kipr 2:0 (0:0, 2:0)
Gollar: 1:0 – 65 Maer, 2:0 – 81 Yakich.
Dinamo Zagreb – Livakovich, Lauritsen, Mubandje, Ristovski, Teofil-Katrin, Yakich, Ivanushets (Kastrati, 63), Maer, Ademi (Mishich, 42), Orshich (Chop, 79), Petkovich (Gavranovich, 79).
Omoniya – Freytas, Gubochan, Lang, Letsyaks, Kusulos, Diskerud (Tsionis, 62), Shexu, Gomes, Boteak, Dyurish (Kakulis, 82), Shepovich (Loizu, 82).

Rapid Vena Avstriya – Sparta Praga Chexiya 2:1 (0:1, 2:0)
Gollar: 0:1 – 3 Kreychi, 1:1 – 63 Knasmyullner, 2:1 – 70 Knasmyullner.
Rapid Vena – Shtrebinger, Xofmann, Vimmer, Ullmann, Stoykovich, Knasmyullner (Shik, 87), Petrovich (Graxovats, 73), Araze (Funtas, 64), Lyubichich, Gryull, Kara.
Sparta Praga – Nitse, Vinnxeym, Shtetina, Xoyer, Gantsko, Kreychi, Vizner (Moberg-Karlsson, 83), Kreychi (Peshek, 69), Pavelka, Dochkal (Karabets, 83), Glojek.

Seltik Shotlandiya – Midtyulland Daniya 1:1 (1:0, 0:1)
Gollar: 1:0 – 39 Abada, 1:1 – 66 Evander.
Seltik – Barkas, Teylor, Uelsh, Ralston, Ternbull (Rogich, 78), Biton, Makgregor, Soro, Kristi, Eduar (Ayeti, 77), Abada (Myurrey, 45).
Midtyulland – Lessl, Paulino Silva (Andersson, 88), Svyatchenko, Xoeg, Nvadike (Madsen, 82), Dreyer, Anderson (Mabil, 72), Sisto, Evander, Dalsgor, Junior Brumado (Xansen, 87).
Chetlatishlar: Biton (44), Dreyer (56).

Manba: stadion.uz

Yangiliklarni Telegramda o'qing!
BILDIRILGAN FIKRLAR

Фойдаланувчи қоидалари
E-mail: maydon.net@gmail.com
© Maydon.net— «Спорт янгиликлари»