16.05.2019, 16:50

U-18 Birinchiligiga qur'a tashlandi


Joriy yildan e'tiboran Superliga va Pro-liga jamoalarining U-18 tarkiblari o'rtasida tashkil etiladigan mamlakat Birinchiligi 4 ta regionga bo'lingan holda tashkil etiladi. 

Vodiy jamoalari Andijon FA, Toshkent shahari va viloyati Toshkent FA, Qashqadaryo, Surxondaryo, Buxoro, Xorazm va Qoraqalpog'iston jamoalari Qashqadaryo FA hamda Sirdayo, Jizzax, Samarqand va Navoiy jamoalari Jizzax FA mas'ulligida tashkil etiladigan regional turnirda qatnashadi.

Yakunda esa har bir mintaqa g'oliblari Toshkentda o'tkaziladigan yakuniy bosqichda kuch sinashadi. 

U-18 Birinchiligiga qur'a tashlaash marosimi bo'lib o'tdi. Unga ko'ra,taqvim shunday ko'rinish oldi: 

 

Andijon FA

1-tur (24 may,  juma)

Andijon — Turon

Istiqlol — Neftchi

Qo'qon-1912 — Navbahor

Andijon 2  — Rash-Milk

 

2-tur (30 may,  payshanba)

Turon — Rash-Milk 

Navbahor — Andijon 2 

Neftchi — Qo'qon-1912  

Andijon — Istiqlol

 

3-tur (3 iyun,  dushanba)

Istiqlol — Turon

Qo'qon-1912  — Andijon 

Andijon 2  — Neftchi 

Rash-Milk — Navbahor 

 

4-tur (9 iyun,  yakshanba)

Turon — Navbahor 

Neftchi — Rash-Milk 

Andijon — Andijon 2  

Istiqlol — Qo'qon-1912

 

5-tur (13 iyun,  payshanba)

Qo'qon-1912  — Turon 

Andijon 2 — Istiqlol 

Rash-Milk — Andijon 

Navbahor — Neftchi 

 

6-tur (20 iyun,  payshanba)

Turon — Neftchi

Andijon — Navbahor 

Istiqlol — Rash-Milk 

Qo'qon-1912  — Andijon 2

 

7-tur (27 iyun,  payshanba)

Andijon 2 — Turon 

Rash-Milk — Qo'qon-1912  

Navbahor — Istiqlol 

Neftchi — Andijon

 

 

 

 

 

Toshkent FA

1-tur (24 may,  juma)

Chig'atoy — Rubin

Paxtakor — Oqtepa

AGMK — Lokomotiv

Bunyodkor — Lokomotiv BFK

 

2-tur (30 may,  payshanba)

Rubin — Lokomotiv BFK 

Lokomotiv — Bunyodkor 

Oqtepa — AGMK 

Chig'atoy — Paxtakor 

 

3-tur (3 iyun,  dushanba)

Paxtakor — Rubin

AGMK — Chig'atoy

Bunyodkor — Oqtepa 

Lokomotiv BFK — Lokomotiv 

 

4-tur (9 iyun,  yakshanba)

Rubin — Lokomotiv

Oqtepa — Lokomotiv BFK 

Chig'atoy — Bunyodkor 

Paxtakor — AGMK

 

5-tur (13 iyun,  payshanba)

AGMK — Rubin 

Bunyodkor — Paxtakor 

Lokomotiv BFK — Chig'atoy 

Lokomotiv — Oqtepa

 

6-tur (20 iyun,  payshanba)

Rubin — Oqtepa

Chig'atoy — Lokomotiv

Paxtakor — Lokomotiv BFK

AGMK — Bunyodkor

 

7-tur (27 iyun,  payshanba)

Bunyodkor — Rubin 

Lokomotiv BFK — AGMK 

Lokomotiv — Paxtakor 

Oqtepa — Chig'atoy

 

 

Jizzax FA

1-tur (24 may,  juma)

Dinamo — Metallurg

Zomin — Sherdor

Qizilqum — Yangier

So'g'diyona — Ittifoq Navoiy

 

2-tur (30 may,  payshanba)

Metallurg — Ittifoq Navoiy 

Yangier  — So'g'diyona 

Sherdor  — Qizilqum 

Dinamo — Zomin 

 

3-tur (3 iyun,  dushanba)

Zomin — Metallurg 

Qizilqum — Dinamo

So'g'diyona — Sherdor    

Ittifoq Navoiy — Yangier   

 

4-tur (9 iyun,  yakshanba)

Metallurg — Yangier  

Sherdor  — Ittifoq Navoiy 

Dinamo — So'g'diyona 

Zomin — Qizilqum

 

5-tur (13 iyun,  payshanba)

Qizilqum — Metallurg 

So'g'diyona — Zomin 

Ittifoq Navoiy — Dinamo

Yangier  — Sherdor   

 

6-tur (20 iyun,  payshanba)

Metallurg — Sherdor   

Dinamo — Yangier   

Zomin — Ittifoq Navoiy 

Qizilqum — So'g'diyona

 

7-tur (27 iyun,  payshanba)

So'g'diyona — Metallurg 

Ittifoq Navoiy — Qizilqum 

Yangier  — Zomin 

Sherdor  — Dinamo

 

 

 

Qashqadaryo FA

1-tur (24 may,  juma)

G'ijduvon — Mash'al

Sho'rtan— Nasaf

Surxon — Orol

Buxoro — Xorazm

 

2-tur (30 may,  payshanba)

Mash'al — Xorazm 

Orol — Buxoro

Nasaf — Surxon 

G'ijduvon — Sho'rtan

 

3-tur (3 iyun,  dushanba)

Sho'rtan— Mash'al 

Surxon — G'ijduvon

Buxoro — 7 

Xorazm — Orol 

 

4-tur (9 iyun,  yakshanba)

Mash'al — Orol

Nasaf — Xorazm 

G'ijduvon — Buxoro 

Sho'rtan— Surxon

 

5-tur (13 iyun,  payshanba)

Surxon — Mash'al  

Buxoro — Sho'rtan

Xorazm — G'ijduvon 

Orol — Nasaf 

 

6-tur (20 iyun,  payshanba)

Mash'al — Nasaf

G'ijduvon — Orol 

Sho'rtan— Xorazm

Surxon — Buxoro

 

7-tur (27 iyun,  payshanba)

Buxoro — Mash'al 

Xorazm — Surxon

Orol — Sho'rtan 

Nasaf — G'ijduvon

Читайте также:

Superliga 8-tur uchrashuvlari boshlanish vaqtlari

Bolalar va o'smirlar futbol akademiyalari o'rtasidagi O'zbekiston chempionati 1-tur natijalari

V Pro-Ligasi to'liq taqvimi

Jizzaxda o'smirlar o'rtasida futzal bo'yicha O'zbekiston Kubogi musobaqasi boshlandi

Akademiyalar o'rtasidagi «O'FA Kubogi» musobaqasi chorak finalchilari aniqlandi